בנייה וקידום אתרים – הקשר ביניהם

האתר שאנו בונים מרכז בתוכו את כל עולם השיווקי הדיגיטלי של העסק. לעיתים קרובות, אנשים משקיעים זמן בבניית אתר אך לא לוקחים בחשבון את החשיבות של הקשר שבין בנייה וקידום אתרים. התוצאה היא אתרים שחסר בהם לא מעט אלמנטים אשר מונעים קידום אתרים יעיל ואפקטיבי. הפתרון ברוב המקרים הללו הוא השקעה משאבים נוספים ולא מעט זמן עבודה. על מנת להימנע מכך, יש לתכנן מראש אתר שישלב בתוכו את כל מה שנדרש על מנת שיהיה קל לקדם אותו.

בניה וקידום אתרים
בניה וקידום אתרים

בנייה וקידום אתרים –  אתר ידידותי

אתר ידידותי עבור קידום אתרים הוא כזה שמאפשר למנועי החיפוש לסרוק אותו ולהבין בקלות את התוכן המופיע בדפים. היכולת הזו היא שתאפשר נראות ברמה גבוהה של האתר בדפי התוצאות של מנועי החיפוש. על מנת ליצור אתר ידידותי עבור קידום אתרים יש לתכנן במדויק כיצד האתר ייצג את העסק ואת השירותים הניתנים. האתר צריך להיות מושתת על תוכנית שיווק דיגיטלית מתוכננת בקפידה.

בנייה וקידום אתרים – אופטימיזציה של האתר

ישנם מספר אלמנטים חשובים בתהליך אופטימיזציה של בנייה וקידום אתרים.

  • דומיין – בבניית אתר אפשר להשתמש בשם פשוט כמו XXX.COM אך קיימות גם אופציות אחרות. חשוב להקפיד על דומיין שיתחבר לתחום של העסק. התת דומיינים גם הם חייבים להיות מחוברים אל הדומיין הראשי.
  • אחסון – בחירה באחסון המתאים לאתר שלכם היא קריטית. המהירות שבה דפי האתר עולים יכולים להיות מה שיקבע כמה משתמשים יבקרו באתר שלכם, ידפדפו בין הדפים השונים ואף יחזרו אליו לביקור נוסף. האחסון חייב להיות מותאם לפלטפורמה הנדרשת בהתאם לסוג העסק שלכם.
  • CMS – מערכת ניהול התוכן בה תבחרו יכולה להשפיע מאוד על מידת ההצלחה של האתר. חשוב שהמערכת תהיה מותאמת לאופן שבו מנועי החיפש עובדים.
  •  

בנייה וקידום אתרים – קריאה לפעולה

לא משנה כמה משתמשים ייכנסו לאתר שלכם, אם לא תתבצע המרה, כל המאמצים שלכם יהיו לשווא. אנשים רבים לא מכירים בחשיבות של אופטימיזציה של המרות. הפעולה הזו יכולה לשפר באופן מהותי את היציאה מדף הכניסה וההמרה. אחת הדרכים היעילות לשפר את כמות הכניסות לאתר שלכם, ההזמנות, הדואר האלקטרוני, הלידים והמנויים היא להשקיע בתצוגה ברורה של מה שתרצו שהמשתמשים יראו. אם תרצו שהמשתמשים ימלאו טופס או ייצרו אתכם קשר טלפוני, עליכם לוודא שהטופס או מספרי הטלפון שלכם נמצא במיקום בו לא יוכלו לפספס אותם.

בנייה וקידום אתרים – זחלני רשת

על מנת שמנועי חיפוש יוכלו לזהות ולסרוק את האתר שלכם עליכם לוודא שאתם הופכים אותו לנגיש ואת זה תוכלו לעשות באמצעות אינדקס וקישורים. על מנת להבין את האתר, זחלני הרשת צריכים להיות מסוגלים לקרוא את תוכן הדף. לשם כך ,עליכם לוודא שכל האתר מבוסס על טקסט ולא תמונות או וידאו. זה לא אומר שאתם לא יכולים לשלב סרטונים או תמונות באתר שלכם – זה אפילו מומלץ.  הכניסו קישורים פנימיים שמנועי החיפוש יכולים לסרוק. הניווט העיקרי, הוראות מנועי החיפוש וכלים שונים יכולים לסייע לכם להבטיח שזחלני הרשת יוכלו לסרוק את האתר שלכם ביתר קלות.

בנייה וקידום אתרים – מבנה האתר ותוכן

מבנה האתר שלכם צריך לכלול בתוכו קטגוריות ברמה גבוהה, תת קטגוריות, מסמכים אשר יהיו מפוזרים בדף הבית, שירותים שונים, אזור שירות אישי ועוד. ההקשרים ביניהם לא נוצרים רק מעצם היותם באתר אלא מבוססים על המיקומים של כל אחד מהם. מבנה של האתר הוא גם רלוונטי לפוסטים בבלוג, מאמרים, מיקומים, שאלות נפוצות ובעצם כל דבר שיש לו חלק בעסק שלכם. עליכם לבנות את המידע אודות העסק שלכם כך שיהיה נגיש ומובן למשתמשים. בניית התוכן צריכה להיעשות באופן הגיוני אשר מפשט את הניווט והגילוי של המידע בדפי האתר. משתמשים אמורים להיות מסוגלים להגיע למידע שהם מחפשים בשלוש-ארבע לחיצות לאחר שנכנסו לאתר.

בנייה וקידום אתרים – ניווט

כאשר אתר בנוי היטב, הניווט פועל בתיאום עם המבנה הקיים ושאר הרכיבים במטרה לבסס את התוכן הקיים בכל עמודי האתר. הניווט הוא לא רק מה שמופיע בדף הראשי של האתר שלכם. זאת הדרך של בעל האתר לתת גישה למשתמשים לחלקים הרלוונטיים עבורם באתר. ניווט יכול להיות גם כלי להעלאת המודעות של המשתמש לשירותים נוספים שיש לאתר להציע. טרם בניית האתר חשוב לקחת בחשבון את הצרכים והרצונות של המשתמשים. הניווט חייב להיות מתוכנן היטב שכן אם משתמש אחד יכול לטעות, כך גם כל שאר המשתמשים.

בנייה וקידום אתרים – בעיות נפוצות

כאשר מתכננים בנייה וקידום אתרים עלולים להיתקל בבעיות שונות כמו תוכן אשר נמצא באתר אבל לא ניתן לאיתור, תוכן שניתן לראות אותו רק על ידי חיפוש באתר עצמו ולא דרך מנועי חיפוש, קבצי שמע ווידאו שלא פועלים כראוי, תוכן אשר מוטמע מאתר אחר ותוכן אשר מפוצל לתתי דומיינים במקום לתיקיות משנה. לכל אלה יש למצוא פתרון בשלב בניית האתר על מנת להימנע מהשקעת מאמצים נוספים לאחר שכבר סיימנו את הבנייה והגענו לשלב של קידום האתר.

הקפדה על שילוב של בנייה וקידום אתרים והשקעת זמן ומחשבה על תכנון מדויק, אמורים לאפשר למשתמשים ולמנועי החיפוש לקבל מושג די ברור במה האתר שלכם עוסק לפני שהם בכלל נכנסו אליו והחלו לשוטט בו. תהליך הקידום האתר שלכם מובנה על בסיס מאוד מוצק והוא מבנה האתר והאופן בו התוכן שלהם מוצג. בנייה וקידום אתרים מומלץ לעשות תוך התייעצות וליווי של אנשי מקצוע בעלי ניסיון שיידעו לתכנן את התהליך ויוודאו שאתם לא משקיעים זמן וכסף מעבר למה שנדרש.

Global-SEO
Global-SEO